Houpací koníci - Návraty 2017

Přejít na obsah

Houpací koníci

Všechny aktivity s houpacími koníky jsou určeny k finanční podpoře hlavního projektu - Stárneme spolu.
Kde se vzaly nápady s houpacími koníky?
(píše Jitka Černá)
Šemík v roce 1968

Tohle je Šemík, dřevěný houpací koník, který stával na verandě babiččina domku a na kterém jsem spřádala své první dětské koňské sny. Na černobílé fotce je Šemík v roce 1968 s mou sestrou a strejdou...a na té barevné je stejný koník vyfocený v roce 2019, kdy se po letech dělání radosti mnoha dětem celé rozvětvené rodiny dostal opět ke mně.

Šemík v roce 2019

Trochu jsem váhala nad Šemíkovou rolí do budoucna. Budu ho ctít jako dekoraci - svou dětskou památku - nebo bude mít využití, když se objeví děti "houpacího věku"? Byla jsem pořád nerozhodná, až na mě v inzerátu vykoukl další šimlík. A bylo vyřešeno :-). Děti se budou mít na čem houpat a můj dřevěný Šemík zůstane na koukání. Přivezla jsem tedy plyšovou šimličku, kterou později jedna z holčiček na akci překřtila na Terezku.

A protože člověk míní, život mění...tak to na podzim 2019 na náměstí ve Dvoře Králové při prezentaci spolků Královédvorska vypadalo takto:

Vidíte dobře, radost dětem dělá Terezka i Šemík, ve dvou se to lépe táhne...

A tak přibyl další starší houpací koník (aby si konečně Šemík odpočinul)...


...pak pro jistotu další dva...


...a najednou má Šemík kamarádů rovnou sedm :-)


Díky Šemíkovi tedy vznikla
Jízdárna pro nejmenší.
Pak už nebylo daleko k myšlence
Půjčovny a bazaru houpacích koníků.
A protože i samotný Šemík se moc líbí, je tu pro vás
Zakázková výroba dřevěných houpacích koníků.
Aktuálně:

V sobotu 12.9.2020 vyjela Jízdárna pro nejmenší na Tylovo nábřeží v Hradci Králové na akci Nábřeží řemeslníků 2020. Bylo to první představení Jízdárničky v "kompletní sestavě" - tedy Šemíka se všemi svými sedmi kamarády.
Děti byly úžasné - radost nejmenších je tak bezprostřední, že jen stát u houpací ohrádky znamenalo pořád se usmívat. Dětské nápady byly spontánní - od krmení koníčků, pokuky pod ocásek (možná zda je koník "kompletní") až po souboje malých kluků s meči a štíty.
Za svou odvahu sednout na koně, jako "vrácenku" při chuti přijít se zhoupnout znovu i na památku děti dostávaly medaile (dřevěné přívěsky s fotkami koní ze Slavností koní Kuks), rodiče návštěva v houpacím koutku stála dvacet korun, kterými přispěli na krmení našich dvou koňských důchodců.
Příznivci projektu Stárneme spolu dostanou přesné vyúčtování v měsíčním Zpravodaji, ale všechny určitě potěší informace, že houpací koníci odpracovali náklady na přídavky k senu pro Mantovu a Dominika na skoro celý měsíc.

-------
Ve čtvrtek 3.9.2020 dělal Šemík s Terezkou radost dětem při Dni spolků ve Dvoře Králové nad Labem
Více o zapůjčení nebo naší účasti na akci zde
Jízdárna pro nejmenší

Více o zapůjčení nebo možnosti odkoupení koníka zde
Půjčovna houpacích koníků

Více o objednání dřevěného houpacího koníka zde
Zakázková výroba houpacích koníků
Návrat na obsah